زنگ بازی ۵

Cartoon-children-learning-theme-vector-material-60531

نکتۀ آموزشی:این کار هم مهارت نقاشی او را افزایش خواهد داد و هم قدرت تخیل او را

نقاشی با انگشت روی پوست

برای اینکه دقت کودکان را بالا ببریم و حس لامسه ی آنان را تقویت کنیم، پیشنهاد می کنیم که این بازی رو انجام دهید. توجه به این نکته هم خالی از لطف نیست که برقراری ارتباط پوستی مادر با فرزند ، یکی از روش های کارآمد برای انتقال محبت و علاقه به آنهاست.

از کودکتان بخواهید که دست خود را دراز کند.

یک شکل ساده انتخاب کنید و آن را با انگشت روی کف دست فرزندتان بکشید.

حال از او بخواهید که حدس بزند شما چه چیزی کشیدید. برای اول کار پیشنهاد می کنیم که شکل های بسیار ساده ای را انتخاب کنید تا او بتواند به راحتی حدس بزند و از این بازی خوشش بیاید.

اگر شکل شما احتیاج به فضای بیشتری دارد می توانید از ساعد او هم کمک بگیرید.

این کار را، کودکِ شما هم می تواند با دستان شما انجام دهد.

این کار هم مهارت نقاشی او را افزایش خواهد داد و هم قدرت تخیل او را.

پس از مدتی که کودک شما در این بازی مهارت پیدا کرد، می توانید از او بخواهید که بدون اینکه نگاه کند، حدس بزند که چه شکلی را کشیده اید. در این بازی ، کودک فقط از حس لامسه ی خود کمک می گیرد.

وقتی بچه ها به مدرسه رفتند و سواد خواندن و نوشتن آموختند ، برای تشویق آنها به تمرین کلمات، می توانید این بازی را به جای کشیدن شکل، به نوشتن کلمات تغییر دهید. و با این کار علاوه بر موارد ذکر شده ، هم بازی کرده اید و هم تمرین دیکته.

مهم این است که بوسیله ی نوک انگشتانتان ، علاوه بر تقویت و آموزش مهارت هایی که گفته شد، محبت و عشق و علاقه ی خودتان را هم به آنها انتقال می دهید و جالب است یادآوری کنیم که این کار (لمس کردن و ماساژ دادن کف دست) باعث کار افتادن مثانه ی کودک هم می شود.

گرد آوری مطالب : iranbanou.com

دنیا هاشمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *