زنگ ۶

72QO75ysp.jpg

نکتۀ آموزشی: این بازی زیبا به تخیل کودک شما کمک می کند.

برای اینکه کودکان بتوانند هنرمندی ها و خلاقیتِ خودشون رو نشون بـِدَن، باید قدرت تخیل آنان تقویت شود. یعنی کودکان باید به چیزهای جدید فکر کنند و سعی کنند که آنها را بسازند. باید کودکان را مرتب تشویق کرد تا فکرهای تازه داشته باشند و به چیزهای جدید فکرکنند.

در این قسمت تمرین هایی را برای این منظور در نظر گرفته ایم:

دیدن ابرها

در یکی از روزهایی که آسمان پر از ابرهای گوناگون است از کودک بخواهید تا به ابرها نگاه کند. به نظر او ابرها به چه چیز شبیه هستند؟ در میان ابرها چه چیزهایی را می بیند؟ آیا می تواند به شما نشان بدهد؟

کودکان را تشویق کنید تا نمونه های جدیدی را نام ببرد. گاهی وقت ها شما نیز می توانید تخیلات خود را برای کودکان بازگو کنید:

گوسفندی که بازی می کند.

کبرتری که روی شاخه نشسته است.

مردی که می خندد.

بستنی

ماهی که شنا می کند.

بچه گربه ای که دنبال مادرش راه می رود…

هر روز این تمرین ها را با کودکان انجام دهید. فکر نکنید برای یکبار کافی است. این فعالیت زمانی جواب می دهد که به طور همیشگی با کودک کار شود.

شاخه های درختان

شاخه های خشک شده ی درختان را به کودکان نشان بدهید. به نظر او هر یک از این شاخه ها شبیه به چه چیزی است؟ گرگ؟ سگ؟ قورباغه؟ پیرمرد؟ و…؟

کودک را تشویق کنید تا با گذاشتن شکل هایی مانند چشم، پوزه، یا دهان آن شکل ها را کامل کند.

هر چیزی می تواند شبیه به چیز دیگری شود. از کودک بخواهید تا فکر کند قطره های روی یک بشقاب، تکه های نان روی سفره، نقش روی کاشی ها و یا شکل های روی حصیر، زیلو، گلیم و… شبیه به چه چیزهایی است؟ .

گرد آوری مطالب : iranbanou.com

دنیا هاشمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *